Na czym polega zabieg?

Elektroepilacja to jedyna sprawdzona i poprzez wieloletnie doświadczenia potwierdzona naukowo i uznana na świecie metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia (jest również jedyną  dopuszczaną w nazewnictwie  przez FDA metodą trwałego usuwania owłosienia  na terenie USA.

Polegaja ona na umieszczeniu w mieszku włosowym jednorazowej (!!!) miniaturowej sondy – włókna, o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej,  przez którą płynie prąd. Będąc ledwo odczuwalnym na powierzchni, impuls elektryczny, powoduje trwałe uszkodzenie mieszka włosowego wraz z komórkami rozrodczymi włosa. Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu. Właściwie przeprowadzony zabieg nie pozostawia trwałych śladów na powierzchni skóry.

Elektroliza – wykorzystuje prąd stały, który przepływając przez tkankę znajdującą się między dwiema elektrodami, wywołuje  na końcu elektrody czynnej (sondy), reakcję chemiczną. Powstaje ług sodowy, a w rezultacie trwałe zniszczenie mieszka włosowego. Metoda elektrolizy galwanicznej jest skuteczna chociaż powolna, ponieważ zniszczenie jednego mieszka wymaga ok. 30 sekund. Zaletą jej jest natomiast skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki, środki ścierne, depilatory chemiczne oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem).

Termoliza – (diatermia krótkofalowa) wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu, który wytwarza wysoką temperaturę  niszczącą mieszki włosowe. Proces ten nazywany jest cieplną elektroepilacją. Termoliza przebiega znacznie szybciej niż elektroliza (kilka sekund na każdy mieszek włosowy

Blend (kombinacja elektrolizy i termolizy) – zastosowanie równoczesne prądu galwanicznego oraz prądów o wysokiej częstotliwości i niskim natężeniu powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Kombinacja ta chociaż powolniejsza jest skuteczniejsza i mniej bolesna niż te metody stosowane oddzielnie. Niezaprzeczalną zaletą metody blend jest jej skuteczność, bez względu na stadium wzrostu włosów.

Przebieg zabiegu

Precyzyjne umieszczenie jednorazowej sondy w mieszku włosowym jest bezbolesne – skóra nie jest nakłuwana! Ze względu na fazy wzrostu włosa (skuteczne jest jego usunięcie tylko w fazie anagenu – intensywnego wzrostu.
Ważne jest bezwzględne przestrzeganie zasad higieny i używanie jednorazowych igieł.

Właściwie przeprowadzony zabieg nie uszkadza skóry i nie pozostawia trwałych śladów.

ZALETY:

– można usuwać włosy niezależnie od karnacji i typu skóry (nie powoduje przebarwień)

– można usuwać włosy siwe, jasne i cienkie (niemożliwe w przypadku lasera, czy IPL)

– 100% skuteczność (po przeprowadzeniu całej kuracji)