Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja korundowa czyli mikropeeling kontrolowany przeprowadzana jest na wysokiej klasy aparacie AesthipeelTM. Jej rezultaty są natychmiastowe, nawet tam, gdzie zawiodły tradycyjne zabiegi kosmetyczne. Jest to krótki i bezbolesny  zabieg skutecznie regenerujący i odmładzający skórę.

Można go stosować w celu usunięcia zmarszczek w okolicy ust, nosa, oczu i zmarszczek na czole. Mikropeeling uelastycznia skórę, regeneruje ją, dzięki miejscowemu przekrwieniu stymuluje krążenie, powoduje lepsze odżywienie komórek skórnych i wzmocnienie zdolności obronnych skóry, wywołuje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny.

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie bazowej (podstawnej) dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone. Zabieg jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych, ponieważ złuszczanie następuje stopniowo, warstwa po warstwie i zawsze odbywa się w obrębie wierzchnich warstw naskórka (epidermy).

Zastosowanie mikrodermabrazji:

–  przed zabiegami substancjami aktywnymi (w celu zwiększenia ich skuteczności),
– generalna regeneracja i uelastycznienie skóry poprzez wywołanie wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny,
– przy mocnym zrogowaceniu skóry,
– przy zaburzeniach pigmentacji, przebarwieniach i plamach starczych
– przy uszkodzeniach słonecznych spowodowanych promieniami UV,
– zmniejszenie blizn potrądzikowych, rozstępów,
– przy zanieczyszczeniu skóry
– stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry,
– wzmocnienie zdolności obronnych skóry,

– trądzik

– rozszerzone pory